Pulsometr na rower

Pulsometr na rower – to urządzenie umożliwiające pomiar tętna. Pulsometr rowerowy dostosowany jest do korzystania z niego podczas jazdy na rowerze.

Zastosowanie

Czujnik tętna wykorzystywany jest zarówno przez osoby uprawiające zawodowo sporty jak kolarstwo czy bieganie, jak i przez amatorów. Kontrola pulsu pozwala na realizowanie treningów w oparciu o tzw. strefy treningowe ustalane na podstawie poziomu tętna w stosunku do jego maksymalnej wartości dla danego zawodnika oraz na poziomie generowanej mocy.

Rodzaje pulsometrów

Pulsometry stosowane podczas jazdy na rowerze muszą być urządzeniami, które nie będą w żaden sposób ograniczać możliwości ruchowych użytkownika. W związku z tym stosuje się głównie dwa rozwiązania:

  • pulsometr na klatkę piersiową – małe urządzenie na elastycznym pasku. Łączy się z innymi dedykowanymi do niego urządzeniami jak komputer rowerowy, smartfon czy zegarek sportowy;
  • zegarek z pulsometrem – działający w połączeniu z paskiem na klatkę piersiową lub z wbudowanym w zegarek pulsometrem mierzącym tętno z nadgarstka.