Worek transportowy

Worek transportowy – to wiotki pojemnik dostosowany do przewożenia w nim różnych rzeczy podczas aktywności outdoorowych.

Budowa

Worki transportowe przyjmują walcowaty kształt, a ich budowa opiera się na wykorzystaniu giętkiego i wodoszczelnego materiału. Z jednej strony worek posiada stałe dno, natomiast z drugiej posiada otwarcie umożliwiające dostęp do wnętrza. W wodoodpornych modelach jest ono zwijane, zapewniając po odpowiednim zawinięciu ochronę zawartości przed zamoknięciem. Czasem wyposaża się worki w dodatkowe uchwyty i paski ułatwiające ich przenoszenie i umożliwiające doczepienie do nich innych części wyposażenia. Worki transportowe dostępne są w różnych wielkościach oferujących od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu litrów pojemności.

Zastosowanie

Worki transportowe znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie istnieje potrzeba przewożenia stosunkowo niewielkich ilości ekwipunku, m.in. w wojsku, ratownictwie, sportach i aktywnościach outdoorowych jak: turystyka rowerowa, kajakarstwo, żeglarstwo, wędkarstwo, wszelakiej turystyce wodnej i lądowej.