Bike Repair

Bike Repair – aplikacja dostępna na systemy Android i IOS, która w 2016 roku wygrała nagrodę w kategorii „najlepsza aplikacja rowerowa” przyznawaną przez Healthline. Bike repair promuje i wspomaga samodzielną naprawę rowerów.

Użytkownik aplikacji, posiłkując się instrukcjami zawartymi w aplikacji Bike Repair, jest w stanie wykonać naprawę 58 najpowszechniejszych usterek i awarii, które mogą przytrafić się podczas korzystania z roweru. Każda z instrukcji zawiera tekstowe opisy i wykonane w warunkach studyjnych zdjęcia, informujące krok po kroku o czynnościach, które należy wykonać w celu dokonania naprawy.

Dodatkowo aplikacja zawiera 95 różnych porad odnośnie jazdy rowerowej, w tym sposoby na radzenie sobie z urazami powszechnymi wśród rowerzystów, takimi jak chociażby bóle kolan.

Poboczną funkcją aplikacji Bike Repair jest monitorowanie prognoz pogody, na podstawie których proponuje ona sugestie ubioru odpowiedniego do jazdy w danym dniu. Aplikacja zapewnia też dostęp do listy części zamontowanych w rowerze użytkownika i umożliwia prowadzenie dziennika oraz historii napraw. Umożliwia także podgląd informacji i aktualności ze świata sportów i technologii rowerowych.