Bkool

Bkool – aplikacja treningowa pozwalająca rowerzystom na rozwijanie kondycji przy użyciu dwóch narzędzi treningowych: klasycznego roweru stacjonarnego oraz rowerka typu fitness. Użytkownicy aplikacji mogą wybrać jedną z tysięcy tras, a następnie obserwować wizualizację swojego postępu dostosowaną do intensywności ćwiczeń.

Postęp na danej trasie przedstawiany jest kilka dostępnych sposobów: trenażer Bkool może pokazywać drogę jako komputerową symulację, mapę GPS bądź nagrany w wysokiej rozdzielczości film wideo z przejazdu. W bibliotece aplikacji dostępne są dziesiątki tysięcy tras z całego świata, a ich liczba nieustannie rośnie, gdyż użytkownicy ciągle tworzą nowe ścieżki.

Bkool simulator oferuje również opcję wspólnego trenowania z innymi użytkownikami poprzez wyścigi na wirtualnych trasach, czy też mierzenie się z tworzonymi przez nich wyzwaniami i trasami. Aplikacja Bkool kompatybilna jest z większością wirtualnych trenerów typu smart oraz współpracuje z gadżetami treningowymi takimi jak pulsometr, które można połączyć do Bkool za pomocą bluetooth.

BKool dostępne jest na platformach iOS, Android, Mac oraz Windows.