Endomondo

Endomondo – to jedna z bardziej popularnych aplikacji, służących do pomiaru w trakcie aktywności sportowej, m.in. podczas jazdy na rowerze.

Aplikacja Endomondo działa na urządzeniach mobilnych, wyposażonych w kompatybilne oprogramowanie i posiada możliwość synchronizacji danych z innych tego typu programów. Rejestracja danych możliwa jest dzięki sygnałowi GPS, który rejestruje lokalizację oraz długość przebytej trasy. Aplikacja wskazuje także tempo i prędkość jazdy oraz sugerowaną ilość kalorii spalonych podczas wysiłku, których dokładność zależy od dodatkowo użytego akcesorium.

Endomondo podsumowuje rowerową aktywność i dzięki zawsze dostępnym statystykom pozwala na porównanie wyników w poszczególnych okresach. Aplikacja umożliwia także własnoręczne narzucenie celu: wówczas trener audio informuje o osiągnięciach. Dodatkową motywacją w aplikacji rowerowej Endomondo jest możliwość śledzenia aktywności przyjaciół oraz wysyłanie/otrzymywanie motywujących wiadomości.

W dobie mediów społecznościowych świetnie sprawdza się funkcja aplikacji, polegająca na możliwości robienia zdjęć oraz umieszczania ich na Instagramie czy Facebooku, wraz z zapisem m.in. przebytej trasy.