Relive

Relive.cc – aplikacja służąca do monitorowania pokonanej trasy podczas jazdy na rowerze.

Relive od innych tego typu aplikacji odróżnia tworzenie filmów, pokazujących trasę, jaką przebyli rowerzyści. W filmie można także zaprezentować zdjęcia z wycieczki rowerowej. Umożliwia to wykonanie pewnego rodzaju indywidualnej „pocztówki” z danej jazdy na rowerze. Ciekawym aspektem, wynikającym z tej aplikacji mobilnej jest także zobrazowanie typu terenu, po którym jechał rowerzysta, tzn. demonstracja pagórków czy obniżeń terenu.

Historia

Pomysł na Relive zrodził się podczas wakacji na Teneryfie. Grupa młodych ludzi chciała uwiecznić swoją jazdę na rowerze. Wtedy pojawił się pomysł na stworzenie Relive.cc. W ciągu kilku tygodni powstała strona internetowa. Z kolei aplikacja mobilna powstała na początku 2017 roku. Została udostępniona na Androida oraz iOS’a. W ciągu zaledwie 3 lat, 6 milionów osób, korzystając z usług Relive.cc stworzyła ponad 100 milinów filmów, obrazujących ich jazdę na rowerze.

Relive.cc jest jedną z lepszych aplikacji dla rowerzystów, ponieważ pozwala tworzyć unikalne wspomnienia na lata, właśnie w postaci filmów.