Tacx App

Tacx App – aplikacja przeznaczona pod systemy operacyjne Android, IOS, a także Windows i Mac, wspomagająca trening na rowerze stacjonarnym. Odpowiadająca za nią holenderska firma Tacx szczyci się tym, że jako pierwsza wprowadziła rozwiązania elektroniczne do treningu rowerowego.

Główną funkcjonalnością jest możliwość utworzenia planu treningowego, dostosowanego do oczekiwań użytkownika, nastawionego na przykład na rozwój siłowy lub wytrzymałościowy. Wszystkie osiągi zapisywane są przez aplikacje i przechowywane w jej interfejsie lub w chmurze. Analiza wyników odbywa się przy pomocy przeznaczonych do tego i wbudowanych w chmurę narzędzi. Twórcy wspierają obsługę różnych platform, dlatego dane przechowywane na jednym urządzeniu w ramach jednego konta, dostępne są też po zalogowaniu na innych urządzeniach. Aplikacja Tacx współpracuje również z aplikacją Strava.

Dodatkowo płatną funkcją przypisaną dla konta premium jest dostęp do biblioteki filmów nagranych w wysokiej rozdzielczości, w których z perspektywy pierwszej osoby jest możliwość podziwiania tras rowerowych. Mają one za zadanie imitować wrażenia płynące z jazdy na rowerze niestacjonarnym. Jeżeli podczas jazdy daną trasą, korzysta z niej naraz więcej użytkowników, widzą oni wzajemnie swoje znaczniki co umożliwia konkurowanie i ściganie się w osiągach.