Trainer Road

Trainer Road – aplikacja dostępna na systemy Android i IOS, która zapewnia użytkownikom narzędzia umożliwiające planowanie indywidualnych treningów rowerowych oraz analizowanie osiągniętych rezultatów.

Aplikacja TrainerRoad umożliwia dostosowanie i wyznaczenie celów treningowych w oparciu o indywidualne predyspozycje i chęci użytkownika. Bierze pod uwagę czynniki takie jak dotychczasowe doświadczenie, ilość dni przeznaczonych na aktywność, oraz to czy odbywa się ona na zewnątrz, czy na rowerze stacjonarnym. Po zebraniu odpowiednich danych aplikacja tworzy dopasowany dla założonych celów plan treningu. Plany rozwoju można podporządkować też pod konkretne dyscypliny rowerowe, gdyż aplikacja zapewnia wsparcie dla między innymi wyścigów szosowych, triatlonów czy jazdy off road.

Wypracowane na treningach rezultaty są analizowane przez aplikacje pod wieloma kątami i przedstawione w formie graficznych wykresów. Umożliwiają one śledzenie postępów i ustalenie miejsc, w których można poprawić osiągi.

Wbudowana funkcja kalendarza służy ułatwieniu przestrzegania harmonogramu utworzonych planów, nadawaniu priorytetów poszczególnym jego częściom i wprowadzaniu w nie ewentualnych modyfikacji.