Zwift

Zwift – platforma rowerowa służąca do stacjonarnej jazdy na rowerze. Działa na urządzeniach mobilnych z kompatybilnym oprogramowaniem. Jako jedna z niewielu należy do aplikacji płatnych, lecz posiada możliwości, których nie mają inne popularne na rynku aplikacje rejestrujące aktywność.

Stworzona w 2014 platforma rejestruje aktywność kolarza podczas jazdy na rowerze stacjonarnym (za pomocą sensora połączonego z komputerem) i wskazuje dane dotyczące m.in. prędkości czy kadencji. Aplikacja Zwift umożliwia jazdę terenową we własnym pokoju, a to z powodu iż kolarz korzystający z platformy, używa jej analogicznie jak gracz zaawansowanych wersji konsol do gier.

Osoba jadąca na rowerze widzi na ekranie wyimaginowane oraz całkiem realne miejsca; ma również możliwość sterowania postacią widzianą na ekranie. Dodatkowe użycie trenażera daje dodatkowe doznania, np. utrudnia jazdę, gdy wskazana na ekranie trasa przewiduje wjazd pod górkę.

Zwift jest sprytną aplikacją rowerową, do złudzenia imitującą faktyczną jazdę na rowerze. Twórcy zadbali o to, by umożliwić nie tylko rejestrację wyników, ale i jak najbardziej umilić aktywność, co wysuwa ich na prowadzenie w kategorii aplikacji rowerowych.