Bezpieczeństwo na drodze!

Widoczność to podstawa.

Coraz częściej można zauważyć sporą ilość osób które preferują aktywność fizyczną po zmroku lub wcześnie rano. Jest to niewątpliwie jak najbardziej słuszna czynność dla poprawy kondycji samopoczucia, zdrowia. Do momentu jak te osoby poruszają się po chodniku (pomijając rowerzystów którzy jeżdżąc po nim narażają pieszych/biegaczy w szczególności po zmroku sami nie używając oświetlenia – nie mówię tu o sytuacjach awaryjnych) to nie jest to duży problem. Sprawa zmienia się w momencie braku odblasków bądź oświetlenia podczas takich wypadów, dodam jeszcze że prawie każde ubranie, buty do biegania lub na rower posiadają obecnie elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Brak elementu odblaskowego i światła.

Najdrobniejszych odblasków można szukać za grosze w sklepach, na przeróżnych imprezach preferujących aktywność fizyczna łatwo jest zdobyć jakiś darmowy gadżet odblaskowy który tak naprawdę nie waży wiele, dlatego nie mamy co się zastanawiać tutaj chodzi o nasze zdrowie i życie. Wielokrotnie miałem okazję w ostatniej chwili hamować gdy nagle na drogę wyskoczył pieszy, biegacz, rowerzysta kompletnie bez żadnych elementów odblaskowych. Na szczęście nic nikomu się nie stało, (podejrzewam że tylko dzięki dobremu oświetleniu które posiadam nie tylko dla swojego bezpieczeństwa) nie mówię tu tylko o jeździe po głównych drogach ale też o mało uczęszczanych oraz leśnych ścieżkach. Można by się zastanowić czy te osoby widzą w ciemności?

Każdy jakoś zaczyna przygodę ze sportem ale warto zacząć ją bezpiecznie.

Przy całorocznej jeździe na rowerze naprawdę takich sytuacji jest wiele.

Droga do pracy.

Nawet idąc do pracy przydadzą się elementy odblaskowe, nie mówiąc już o jeździe na rowerze czy bieganiu. Wiele osób korzysta ze skrótów, bądź zmuszeni są iść drogą dlatego też przypominam jesteśmy niewidoczni dla każdego użytkownika drogi nie posiadając żadnego odblasku, czy to kierowca samochodu, motocykla, rowerzysta (przy czym ten ostatni przeważnie jedzie najwolniej więc ma troszkę więcej czasu na reakcję pod warunkiem że posiada dobre oświetlenie) dlatego namawiam do stosowania odblaskowych elementów lub oświetlenia.

ulica-Henryka-Sienkiewicza-Chrzanów-nocą-03-10-2018_1 Poranek przy przystanku chechło w trzebini mgliście 19 październik 2018

Obciach czy bezpieczeństwo na rowerze?

Wiele osób kupując nowe 2 kołka odkręca fabrycznie montowane odblaski do momentu jazdy w dzień nie widzę problemu ale problem powstaje gdy robi się coraz ciemniej i tu zostawiam dla was miejsce na przemyślenia…
Ewentualne komentarze co wy sądzicie? oraz jakie są wasze sytuację związane z tym tematem, informacje będą mile widziane.

Odblask widać dobrze.
zdjęcie celowo miało przedstawiać tylko odblaski jakość nie za dobra ale to temat inny.

Przeczytam każdy komentarz, zawsze możesz wyrazić swoją opinię do której zachęcam.