Mech w lesie Trzebinia 25 listopad 2018

Ciepłe MTB pod chmurką

Zapowiadała się deszczowa przygoda.

Udało się jednak mi uniknąć nieporozumień związanych z mokrym ubraniem😀. Ćwiczyć trzeba, to powtarzam nie raz i nie tylko sobie ale wszystkim którzy nie chcą się ruszać, bądź nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok do codzienności treningowych jakie by nie były. Z czasem kondycja wzrośnie ale to trwa, dlatego nie warto wyczekiwać aż przyjdzie taki etap, trzeba ćwiczyć. Dla porównania 3°C wczoraj i deszcz a dziś 10°C i bez deszczu tylko pochmurne niebo, ale z uwagi na tą różnicę to jest dosyć ciepło.

English

It was going to be a rainy adventure.

However, I managed to avoid misunderstandings related to wet clothing😀. You have to practice it, I repeat it not once and not only myself, but all who do not want to move, do not know how to take the first step into the everyday practice whatever they are. With time, the condition will increase, but it lasts, so it is not worth waiting for such a stage to come, you have to practice. For comparison, 3 ° C yesterday and rain and today 10 ° C and no rain just a cloudy sky, but because of this difference it is quite warm.

Zdjęcia

Pulsometr

Time: 34’49

Hi: 173

Lo: 86

Avg: 127

Cal: 391

Fb: 42,46

BMI: 20,09

Fl: 1

125>>63

Więcej informacji: https://strava.app.link/QHkNG2Jj8R

2 komentarze

  1. I have only just discovered the English on your blog! I’m so chuffed because all along I’ve been thinking that I could not read. Are you training for an event?

    1. yeah i think i did not mention that sorry it was my way to say my word in english few weeks ago cause transator on web did not work in wordpress reader im glad u like it. im sorry but recentyly was in little family break so im anwsering now goodluck

Comments are closed.