Adapter do bagażnika rowerowego

Adapter do bagażnika rowerowego – przyrząd, który umożliwia montaż bagażnika do roweru nieposiadającego wymaganych otworów montażowych (zarówno górnych, jak i dolnych). Przydaje się także przy rowerze, gdzie występują hamulce tarczowe, które mogą nie współgrać z bagażnikiem lub gdy bagażnik nie jest przystosowany do mocowania sakw. Bagażnik rowerowy bardzo łatwo zamontować po prawidłowym wdrożeniu adaptera. Może on służyć jako miejsce do przechowywania dodatkowych rzeczy lub do przewożenia na nim drugiej osoby.

Bardzo popularna jest ta druga opcja, szczególnie wśród dzieci. Jak każdy adapter rowerowy, także ten przeznaczony do montażu bagażnika pochodzi od różnych marek. Najpopularniejszą firmą produkującą adaptery rowerowe jest firma Crosso, która w swojej ofercie ma także wszelkiego rodzaju sakwy czy bagażniki. Możemy być pewni, że kupując w tej firmie adapter do mocowania bagażnika rowerowego mamy do czynienia z produktem o bardzo wysokiej jakości.

Adaptery do bagażników rowerowych przeważnie są dostarczane bez śrub, nakrętek i podkładek. W większości sklepów można jednak nabyć wszystko, co będzie nam potrzebne do montażu adapterów do bagażników rowerowych.