Suport ISIS

Suport ISIS – to kompaktowy, wielowypustowy model suportu rowerowego o specjalnej technologii mocowania korby w łożyskach. Jest elementem układu napędowego roweru. Suport rowerowy umieszczony jest w mufie i składa się z łożysk pozwalających na obracanie ramionami korby w trakcie naciskania pedałów w celu wprawienia roweru w ruch.
Wielowypustowy system suportu rowerowego ISIS pozwolił na odejście od stosowania suportu w systemie kwadrat (spotykanego w starszych modelach).

Suporty kompaktowe ISIS, jak wszystkie inne pakiety składają się z połączonych na stale ze sobą elementów: osi, łożysk oraz obudowy. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba stosować suportów rozbieralnych, czyli wymagających złożenia z poszczególnych części. Pakiet ISIS wkręca się do mufy suportu w całości.

Wkład suportu ISIS jest alternatywą dla innych suportów kompaktowych, czyli Octalink (stosowanych na wyłączność przez firmę Shimano) oraz rzadko spotykanego Power Spline. Technologia suport ISIS jest niezastrzeżona, dzięki czemu stała się bardzo powszechnie stosowana przez wiele międzynarodowych marek. Suport na ISIS jest stosowany przez firmy produkujące części rowerowe, takie jak: Race Face, FSA, Accent, Dartmoor czy Truvativ.