Suport Octalink

Suport Octalink – to model suportu rowerowego zbudowanego w systemie kompaktowym. Suport rowerowy to część składająca się na układ napędowy roweru. Pozwala on na ruch obrotowy korby, poprzez połączenie jej z wchodzącymi w jego skład łożyskami.

Suport Octalink ze względu na zastosowany system wielowypustowy jest alternatywą dla innych suportów kompaktowych produkowanych w systemie na kwadrat, które można spotkać w starszych rowerach. Stosowanie suportów wielowypustowych przyczynia się do zapewnienia większej sztywności układu.
System kompaktowy zastosowany w suporcie Octalink pozwala na montaż suportu w mufie suportowej w jednej części. Składa się on z następujących elementów: oś suportu, łożyska, obudowa. Są one na stałe połączone w systemie pakietu.

Produkowane są dwie odmiany suportu Octalink, w postaci Octalink V1 oraz Octalink V2. Różnica między suportem Octalink V1, a V2 polega na długości wielowypustu. Nie mogą one jednak siebie nawzajem zastąpić. Wkład suportu Octalink ma technologię zastrzeżoną, do stosowania na wyłączność przez firmę Shimano.