Mountain Bike Adrenaline

Mountain Bike Adrenaline (MBA) – gra polegająca na wyczynowej jeździe na rowerze, której producentem jest Valcon Games, a wydawcą Nobilis Group. W tworzeniu gry pomagała firma Salomon.

Gra Mountain Bike Adrenaline polega na wzięciu udziału w rajdzie rowerowym. Akcja gry dzieje się w świecie realnym; do wyboru są cztery rozpoznawalne miejsca: Góry Skaliste, Hawaje, Wielki Kanion i Alpy. Każdy z poziomów trudności charakteryzuje się optymalnie dobraną trudnością gry, na której należy wykazać się umiejętnościami (dostępne są cztery tryby: Arcade, Challenge, Chrono i Freedom).

Bohaterem jest jeden z sześciu kolarzy do wyboru, o zróżnicowanym sprzęcie i możliwościach; „nagrodą” jest awans do kolejnej rundy oraz szansa na skompletowanie lepszej jakości sprzętu rowerowego. Oprócz powyższego, zawartych tu jest 80 różnego rodzaju bonusów, które uatrakcyjniają zabawę. Trudniejsze odcinki gracz ma możliwość przejść za pomocą „umiejętności koncentracji”, która spowalnia wyznaczony czas i pozwala się skupić na wykonaniu zadania.

Gra MBA powstała w latach:

  • 2007 roku na PS2;
  • 2008 roku na PC.