Jak się ubrać zimą

Czyli rower i bieganie przy ujemnych temperaturach.

Jeżeli zamierzasz jeździć/biegać w zimie i to w niskich temperaturach pamiętaj lepiej się cieplej ubrać niż cierpieć z powodu odmrożeń.

Najlepiej zacząć stopniowo się przyzwyczajać do zimna a nie zaczynać jeździć/biegać w niskich temperaturach. Zaczynając najpierw od +5 ,0 , -5,-10 itd.. możemy dopracować ilość ubrania na sobie i czy rzeczywiście pomaga taka  wybrana przez nas ilość, obecnie dostępnych jest wiele rodzajów odzieży termicznych które można dodatkowo łączyć ze sobą w zależności od warunków pogodowych i długości trasy jaka mamy zamiar pokonać.

Rower

Przez te lata zimowe pory się zmieniały tak samo moje podejście do ubioru jak i dystansy jakie pokonywałem  do ok 50km przy ujemnych temperaturach,wiem jedno warto zawsze mieć jakieś dodatkowe ubranie w zapasie gdyż pogoda lubi się zmienić a nie zawsze w pobliżu jakaś górkę znajdziemy żeby się rozgrzać szybciej :). Poza tym dodatkowo się pocimy co w przypadku postoju przy np przy -10 lub więcej nie jest dobre.

Warto również zainwestować w kominiarkę termoaktywną przydaje się i dla mnie pozycja obowiązkowa ja kupiłem swoja za 25zł i jestem zadowolony w 100% ,tutaj jest tańsza więc zapraszam.

Jeżeli chodzi zaś o obuwie ja preferuje SPD (Shimano Pedaling Dynamic) ,używam bucików za ok 300zł Sh-m088 wersja letnia(tutaj SH-M089 ok 350zł) lecz w zimie do -20 dawały radę .Posiadam oczywiście ochraniacze neoprenowe XLC ich koszt to ok 80zł (obecnie trochę droższe są)w moim przypadku pomagają również wkładki ocieplające do obuwia, jak również zimowe skarpety.Wszystko zależy od długości i rodzaju trasy mając na myśli zimowe warunki i ujemna temperaturę.

Bieganie

Co do biegania mogę się wypowiadać tylko do kilkunastu razy i to w temperaturach do -5 stopni. Obuwie Lidlowskie letnie za ok 50zł + zimowe skarpetki.Co do ubrania 3 koszulki funkcyjne 1 termiczna i dwie pary spodni z czego jedne ocieplane.Czapka termoaktywna za 30 zł.Dystansy tak 4-6km bez rękawiczek bo zawsze zapominałem co nie znaczy ze niebyły potrzebne.Ale po 1 kilometrze tak się rozgrzewałem ze mi tylko ciepło było.

Podsumowanie

Zimą aktywność fizyczna jest według mnie lepsza i przyjemniejsza niż w lecie z uwagi na ujemną temperaturę.

Na koniec polecam znajdziecie tu coś dla siebie:)

Przeczytam każdy komentarz, zawsze możesz wyrazić swoją opinię do której zachęcam.