Abus

Abus – niemiecka firma założona przez Augusta Bremickera zajmująca się produkcją szeroko pojętych zabezpieczeń. Początkowo były to tylko zamki i kłódki, obecnie koncern wykonuje głównie różnego rodzaju akcesoria i zapięcia rowerowe, takie jak zamki na ramę, łańcuchy, zapięcia składane, zapięcia z linką spiralną czy zapięcia kabłąkowe. Za sukcesem marki stoją solidność, niezawodność i niemal sto lat doświadczenia na rynku.

W bogatej ofercie firmy znajdują się m.in.: rowerowe kaski Abus. Świetnym przykładem jest Abus Viantor wykonany przy użyciu technologii Multi Shell In–mold. Dla poprawy bezpieczeństwa zdecydowano się na wypełnienie pianką EPS, dzięki czemu kask jest lżejszy. Dodatkowo duże otwory zapewniają sprawną wentylację podczas jazdy w cieplejsze dni.

Dużą popularnością cieszy się również zapięcie rowerowe Abus typu U–Lock. Taki rodzaj zapięcia skutecznie chroni przed próbą kradzieży, a także zgniataniem, przecinaniem, złamaniem i innymi uszkodzeniami zamka wykonanego ze stali hartowanej. Wyposażony w poręczne uchwyty U–Lock jest lekki i łatwy w transporcie, a szeroka gama kolorystyczna i wyszukany kształt wyróżnia go spośród produktów innych marek. Ze względu na wytrzymałość jest szczególnie ceniony przez posiadaczy droższych modeli rowerów.


Dodaj komentarz 0