Assos

ASSOS – firma produkująca profesjonalne stroje kolarskie od 1976 roku. W ofercie można również znaleźć akcesoria takie jak skarpety czy ocieplacze na ręce i nogi. Jej siedziba znajduje się w miejscowości San Pietro di Stabio położonej w Szwajcarii.

Założyciel – Toni Maier–Moussa – to były zawodowy cyklista. W 1970 roku, podczas prób stworzenia innowacyjnego modelu roweru, przypadkowo komponuje ubranie z lycry. Materiał charakteryzuje się wyjątkową rozciągliwością i trwałością, a zrobiony z niego strój na rower pozwala zmniejszyć opór powietrza. Pozytywnie przekłada się to na uzyskiwaną przez kolarza prędkość.
Od tamtej pory Maier–Moussa wraz z córką Desirée i synem Roche poświęca się idei dostarczania najwyższej klasy sprzętu sportowego. Pod koniec 2016 roku firma przestaje być własnością rodziny Maierów, przechodząc w ręce Black Diamond Equipment.

ASSOS szczyci się dbałością o najmniejsze szczegóły, a jej stroje rowerowe nie należą do najtańszych. Według producenta zapewniają swobodę ruchu, są aerodynamiczne, nie marszczą się oraz perfekcyjnie dopasowują do ciała. Marka chętnie wybierana zarówno  przez profesjonalnych kolarzy, jak i amatorów zdolnych do poświęcenia większej kwoty na sprzęt.


Dodaj komentarz 0