Bell

Bell – marka założona w 1954 roku przez Roya Ritchera w Kalifornii (USA). Początkowo firma zajmowała się branżą wyścigów samochodowych. Sam założyciel zawsze starał się spełniać potrzeby osób oczekujących prędkości, czy to częściami, czy nawet budową aut wyścigowych. Rzeczywistość związana z niebezpieczeństwami przy jeździe z wysoką prędkością i potrzeba ochrony głowy spowodowała podjęcie działań przez założyciela firmy i narodziły się kaski Bell.

Produkowane przez firmę Bell kaski zagościły w świecie motorsportu, zarówno samochodowym, jak i motocyklowym, a także w świecie rowerowym. Kask Bell tworzony jest z myślą o osiągach i użyteczności, co wpływa na jego wygląd, który oparty jest na spełnianiu przez produkt konkretnych założeń i zapewnianiu najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Dzięki temu sportowy wygląd kasków oparty jest na przemyślanych rozwiązaniach, a nie na samej estetyce.

Wszystkie produkty, w tym kaski rowerowe Bell produkowane są przez firmę z tradycjami będącą na rynku od lat 50. Od lat wykorzystywane są przez mistrzów, a także doceniane przez użytkowników.


Dodaj komentarz 0