Bontrager

Bontrager – amerykańska marka powstała w 1980 roku, produkująca pierwszorzędne akcesoria i elementy rowerowe. Jej założycielem jest Keith Bontrager, jednak po latach została przejęta przez spółkę Trek. Bontrager zasłynął przede wszystkim z wyrobu kasków rowerowych, opon, kół, siodeł, butów kolarskich, bidonów na wodę i ubrań do jazdy kolarskiej. Dzięki wszechstronności i zasięgom Bontragera klienci z ponad 90 krajów mogą z łatwością nabyć części zamienne oraz komponenty do swoich dwukołowców. Firmę cechuje dbałość o bezpieczeństwo i trwałość wykonania – każdy model przed wypuszczeniem na rynek jest poddawany testom w najróżniejszych warunkach.

Buty Bontrager Espresso to wysokiej klasy szosowe obuwie dla kolarza z ambicjami. Gumowa podeszwa Tachyon o indeksie sztywności 6/14 w skali Bontragera jest odpowiednio sztywna, co zapewnia komfort podczas pedałowania. Wewnętrzna wkładka nylonowa jest wzmacniana włóknem szklanym, a pokrętło Boa IP1 zapewnia precyzyjne dopasowanie w obie strony.

W ofercie znajdują się także górskie opony Bontrager typu MTB, jak i zwykłe opony szosowe. Doskonale nadają się do jazdy po zróżnicowanych nawierzchniach – od gładkiego asfaltu i suchej ziemi po wilgotne ścieżki leśne, są także dopasowane do indywidualnego stylu jazdy danego użytkownika. Opona górska Bontrager XR4 Team Issue TLR nadaje się do szybkiej jazdy po szlakach, a agresywne bieżniki umożliwiają ostre wchodzenie w zakręty oraz znakomitą przyczepność nawet na szczególnie trudnym terenie. Wyposażona w lekki korpus 120 TPI, a przystosowanie opony do zastosowania bezdętkowego (TLR) ochronę przed przebiciami.

Owijka na kierownicę Bontrager Gel Cork wykonana z naturalnego korka jest gwarantem bezbolesnej jazdy. Wewnętrzny pasek żelowy dodatkowo zapobiega powstawaniu otarć. Owijka jest dostępna w kilkunastu kolorach. W zestawie znajdują się również paski i odblaskowe zaślepki do przymocowania na kierownicy Bontrager.

Specjalnie z myślą o zapobiegliwych klientach powstało kompaktowe narzędzie wielofunkcyjne Bontrager Comp Multi–Tool, które umożliwi szybką naprawę i powrót w trasę w razie nagłej awarii sprzętu. Narzędzie składa się z imbusów 2, 2,5, 3, 4, 5, 6 i 8, krzyżaka, śrubokrętu płaskiego i Torx T25.