Brooks

Brooks England – angielska firma założona w 1866 roku w Hockley, Birmingham przez Johna Boultbee Brooksa, zajmująca się produkcją wysokiej jakości ręczne składanych siodełek rowerowych i innych skórzanych akcesoriów, takich jak torby rowerowe czy plecaki. Początkowo spółka zajmowała się produkcją siodeł konnych aż do lat 80. XIX wieku – wtedy rozpoczęła się produkcja siodełek rowerowych. Brooks otrzymał patent na swój wynalazek 28 października 1882 roku, a siodełko prędko okazało się międzynarodowym sukcesem. W 2002 roku firmę odkupił włoski producent Selle Royal, który pozostaje właścicielem do dziś.

Marka może poszczycić się przeszło 150 latami doświadczenia. Siodełka Brooks to wyjątkowo trwałe unikaty wykonane z niebywałą dokładnością, wiele osób określa je nawet jako „rzemieślnicze dzieła sztuki”. W ciągu kilku miesięcy dostosowują się do indywidualnych kształtów właściciela, co daje gwarancję wygodnej jazdy. Wszystkie siodełka posiadają pojedyncze szyny, dzięki czemu mogą zostać zamontowane z nowoczesnymi sztycami.

Jako jeden z topowych produktów Brooks można wymienić siodełko Brooks B67 Classic ze stalowym stelażem – nowsza wersja modelu Brooks B66. Wersja B67 pierwszy raz pojawiła się w katalogu w 1927 roku. Klasyczne chromowane sprężyny użyto dla zapewnienia jak najwyższego komfortu jazdy. Mikro–regulowana podpora siedziska sprzyja wyprostowanej pozycji ciała.

Najpopularniejszym siodełkiem w linii Classic Brooks pozostaje jeden z najstarszych modeli – B17. Ten, jak sugeruje nazwa, klasyczny model został wprowadzony na rynek w 1896 roku i od tego czasu nie znikł z produkcji. Model ten umożliwia wydajną i swobodną pracę uda w czasie jazdy, przez co zyskał wielu sympatyków.


Dodaj komentarz 0