Buff

Buff (Original Buff SA) – firma powstała w 1992 roku z siedzibą w Igualada w Katalonii. Założyciel, Juan Rojas, stworzył produkt do tej pory pozostający wizytówką firmy z myślą o motocyklistach i zawodnikach motocrossowych – chusta miała skutecznie chronić twarz przed podmuchami wiatru. Firmę cechuje zaangażowanie w ekologię – wiele produktów zostało oznaczonych jako przyjazne dla środowiska, a 1% dochodu przeznaczany jest na projekty ochrony środowiska. Produkty Buff dostępne są w ponad 70 krajach, dystrybutorem marki na polski rynek jest spółka Malavi.

Wielofunkcyjne chusty i bandany wykonane są z mikrofibry, dzięki czemu produkty Buff świetnie nadają się sportów na świeżym powietrzu, takich jak trekking, bieganie czy jazda na rowerze. Oryginalne chusty chronią nie tylko przed wiatrem, kurzem, upałem czy chłodem –odznaczają się antybakteryjnym wykończeniem na bazie jonów, co umożliwia wchłanianie nadmiaru potu, jednocześnie likwidując przykry zapach. Chusta nadaje się do noszenia na głowie na wiele sposobów – jako czapka, kominiarka, bandana lub opaska na czoło. Można też założyć ją na rękę i użyć jako frotki do ocierania potu. Latem warto korzystać z klasycznej linii Buff Original, za to zimą skuteczną izolację zapewnią modele z antyalergicznej wełny merino oraz chusty polarowe. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że są wybierane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów sportu.  Produkty występują w szerokiej gamie kolorystycznej, a także ze wzorami inspirowanymi podróżami. W przypadku większości modeli dostępne są także wersje dziecięce z podobiznami postaci z popularnych bajek i komiksów.

Czapka z osłoną karku Buff Bimini Cap może okazać się szczególnie przydatna podczas podróży po egzotycznych krajach, ze względu na projekt zbliżony do nakryć głowy noszonych przez ludzi zamieszkujących tereny pustynne. Jest to zaawansowane zabezpieczenie przed przegrzaniem nie tylko głowy, ale również innych części ciała. Daszek chroniący oczy i doczepiana osłona na kark to świetne rozwiązanie w razie długotrwałej ekspozycji na słońce: chroni przed poważnym poparzeniem i zmniejsza ryzyko udaru słonecznego. Oddychający materiał zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym na poziomie UPF 50. Ponadto z tyłu czapki znajduje się pasek, który umożliwia regulację rozmiaru w zależności od preferencji użytkownika.


Dodaj komentarz 0