Connex

Connex – marka niemieckiej firmy Wippermann, będącej światowej klasy producentem wysokiej jakości łańcuchów i innych akcesoriów do przenoszenia napędu. Firma może się pochwalić niemal 130-letnim doświadczeniem w branży rowerowej, ponieważ została założona przez Wilhelma Wippermanna w Hagen już w 1893 roku. Choć łańcuchy tego producenta znajdują też szerokie zastosowanie w przemyśle. Łańcuchy rowerowe Connex są znane z wykonania gwarantującego płynną jazdę w rowerze każdego typu.

Wszystkie łańcuchy przechodzą procedury kontrolne w zakładach testowych Connex’a, co daje pewność, że wyrób wytrzyma najwyższe obciążenia oraz są przeprężane dla skasowania luzów, co daje gwarancję najwyższych dokładności wymiarowych. Firma spełnia najwyższe standardy i w dodatku posiada certyfikat zgodnie z normą DIN EN ISO 9001. Ciekawostką jest fakt, że łańcuchy rowerowe tej marki są używane w rowerach kolarzy biorących udział w Tour de France.

Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest łańcuch Connex 800. Wśród popularnych rozwiązań zaproponowanych przez markę jest też stalowa spinka Connex, która umożliwia szybki montaż łańcucha w każdych warunkach, bez użycia narzędzi.


Dodaj komentarz 0