Dahon

Dahon – amerykańska firma z siedzibą w Kalifornii zajmująca się produkcją rowerów składanych, tak zwanych „składaków”.  Historia marki i przeszło 35 lat obecności na rynku przyczyniły się do tego, że rowery Dahon to bezkonkurencyjnie najpopularniejsze i najbardziej dopracowane technicznie rowery składane na świecie. Na rynek europejski, w tym także polski, trafiają modele produkowane w nowej fabryce w Bułgarii, dostępne w wymiarach od 14 do 26 cali.

Dahon Vitesse jest jednym z podstawowych modeli Dahona. Vitesse D8 to jego najnowsza wersja. Pojazd jest pozbawiony mostka i reaguje praktycznie na każdy najmniejszy ruch kierownicą. Posiada proste w obsłudze hamulce typu v-brake i dysponuje 8 biegami, co pozwala na rozwinięcie dużej prędkości. Przemyślany design zapewnia komfort i nie obciąża kręgosłupa w trakcie jazdy, co zdarza się w przypadku standardowych rowerów. Sama kierownica posiada szerokie uchwyty. Rower składa się szybko – wprawiona osoba będzie w stanie zrobić to zaledwie w minutę.

Dahon Speed jest przede wszystkim rowerem minimalistycznym – wykonanym z aluminium, co przekłada się na jego lekkość. Ze względu na swoją kompaktowość jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców miast. Bez problemu zmieści się do bagażnika samochodu, niewielkich wind czy balkonów.

Z kolei fanom rowerowych nowinek technologicznych z pewnością przypadnie do gustu elektryczny rower składany Dahon Ciao E7i.


Dodaj komentarz 0