Effetto Mariposa

Effetto Mariposa – włoska marka, która od 2007 roku zajmuje się produkcją akcesoriów rowerowych. Posiada linię Caffélatex oferującą akcesoria do opon bezdętkowych, w tym mleczka, uszczelniacze do opon rowerowych, wentyle, taśmy i wiele innych. Nazwa Effetto Mariposa jest zlepkiem dwóch słów (włoskiego i hiszpańskiego), który można przetłumaczyć jako „efekt motyla”. Firma chciała w ten sposób podkreślić, że z pozoru drobne, lecz nowatorskie pomysły mogą przynieść wielkie zmiany w branży.

Najpopularniejszym wyrobem firmy jest uszczelniające mleczko do opon Caffélatex. Preparat nadaje się do łatania nieszczelności o głębokości do 5 mm oraz wzmacniania ogumienia kół. Ten innowacyjny środek do pielęgnacji rowerów na bazie lateksu pieni się w czasie jazdy, wypełniając oponę specjalną pianą Actifoam. Piana rozprowadza się na oponach równomiernie, w ciągu kilkunastu minut przechodząc w stan ciekły. W odróżnieniu do podobnych środków tego typu Caffélatex nie zawiera amoniaku, można więc stosować go w przypadku wszystkich opon bez obaw, że zostaną uszkodzone.

Należy wspomnieć również o pierwszym narzędziu stworzonym przez Effetto Mariposa – kluczu dynamometrycznym Giustaforza, który do dziś pozostaje niedoścignionym wzorem przy produkcji takich narzędzi dla pozostałych marek. Według rankingów jest to najlepszy klucz umożliwiający precyzyjne dokręcanie i odkręcanie delikatnych części roweru.


Dodaj komentarz 0