Finish Line

Finish Line (Finish Line Technologies) – amerykańska firma produkująca wysokiej jakości oleje oraz smary rowerowe, która powstała w marcu 1988 roku z inicjatywy Henry’ego Krause. W latach 90. marka rozpoczęła eksport produktów do Anglii i Niemiec, a obecnie jest liderem rynku w ponad 50 krajach.

Jako pierwszy środek Finish Line wyprodukował syntetyczny olej rowerowy z użyciem fluoropolimeru teflonu. W tamtym czasie zwykłe środki czystości używane w gospodarstwach domowych nie spełniały wymagań w przypadku rowerów, dlatego produkt Finish Line okazał się rewolucyjnym rozwiązaniem. Odtąd zmienił się sposób smarowania łańcuchów rowerowych. Opatentowane przez markę suche smary nie absorbują zanieczyszczeń tak jak te mokre, są zatem bardziej wydajne i wystarczają na dłużej.

Oprócz standardowych produktów w ofercie firmy znajdują się również specjalne preparaty do czyszczenia dedykowane rowerom elektrycznym, tarczom hamulcowym, wyłącznie metalowym powierzchniom, zmrażający środek do mechanicznie bądź chemicznie uszkodzonych części roweru oraz nowoczesne oleje parafinowe i oleje całkowicie biodegradowalne.


Dodaj komentarz 0