Jagwire

Jagwire – amerykański producent zamiennych części rowerowych, takich jak przewody hamulcowe, okładziny, linki, przerzutki oraz pancerze. Główne siedziby znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Chinach i na Tajwanie. Jagwire posiada certyfikat ISO, co oznacza, że spełnia wszystkie normy jakości określone przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Firma jest zaangażowana w działania zapewniające ochronę środowiska, a do produkcji poszczególnych elementów wybiera takie materiały, które minimalizują ryzyko szkód poniesionych przez naturę. Działa już od ponad 20 lat i obecnie jest światowym liderem rynku części hamulcowych. W Polsce produkty Jagwire są dostępne w 250 sklepach na terenie całego kraju, a głównym dystrybutorem jest Unibike.

Jagwire posiada w swojej ofercie trzy serie klocków hamulcowych: Mountain Sport, Pro oraz Pro Extreme. Pierwsza składa się z części dedykowanych rowerom górskim, a dwie pozostałe ze względu na istotnie zwiększoną siłę hamowania są przeznaczone raczej dla zawodowców. Komponenty Jagwire są kompatybilne z hamulcami najbardziej popularnych producentów, między innymi Shimano, Hope, Formula, Hayes, Magura, Promax, RST i Rever. Każdy zestaw posiada inną specyfikację, dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu należy najpierw zwrócić uwagę na producenta tarcz hamulcowych w rowerze.

W zestawie Jagwire Road Pro można znaleźć komplet linek i pancerzy Jagwire przeznaczonych do rowerów szosowych. Narzędzia powstały przy wykorzystaniu technologii Linear Strand, umożliwiającej redukcję masy pancerza w stosunku do konkurencyjnych produktów aż o 30%. Zestaw będzie pasował zarówno do hamulców typu U-brake, jak i do mechanicznych hamulców tarczowych.

Zestaw hamulcowy Jagwire Road Elite zawiera linki Jagwire wykonane ze stali nierdzewnej w rozmiarze 1350 mm i 2350 mm, pancerz z aluminiowych koralików, 4 końcówki do pancerza, 2 łączniki przewodów, 7 nakładek chroniących ramę, a także 26 dodatkowych koralików do pancerza. Wszystkie części cechują się łatwością montażu.