Kalloy

Kalloy (Kalloy Industrial) – tajwańska firma specjalizująca się w produkcji części i akcesoriów rowerowych założona w 1980 roku. Kalloy tworzy komponenty wykonane z lekkiego aluminium, jest obecnie liderem wśród konkurencji stosującej ten materiał. Produkty tej marki cechują się wyjątkowo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Sztyce Kalloy należą do najlepszych na rynku. Topowym produktem tego rodzaju jest mostek do kierownicy Kalloy Uno. Wspornik pozwala uniknąć nieprzyjemnego bólu pleców przy długotrwałym nachylaniu się nad kierownicą podczas jazdy. Jest wyposażony w regulowane jarzmo, pozwalające ustawić odpowiedni kąt nachylenia względem siodła (od 0 do 60 stopni). Aluminiowe tworzywo zapewnia stabilizację i komfort w trakcie pedałowania. Kalloy Uno świetnie sprawdzi się w rowerach miejskich, turystycznych oraz MTB.

W serii Kalloy Uno znajdują się też kierownice przeznaczone do modeli MTB, crossowych i trekkingowych. Są lekkie, proste i wygodnie profilowane, co pomaga w sprawowaniu kontroli nad pojazdem. Ich kąt wygięcia wynosi zaledwie kilka stopni. Aluminiowa konstrukcja jest pokryta matowym lakierem, dzięki czemu dłonie nie ślizgają się podczas jazdy.