Kellys

Kellys (Kelly’s Bicycles) – słowacka firma produkująca rowery oraz akcesoria i odzież rowerową. Marka została założona w 1991 przez braci Petera i Brano Divinec. Początkowo działała pod skrzydłami innej firmy, ale od 1994 roku funkcjonuje samodzielnie. Niektóre rowery Kellys są produkowane w byłej fabryce Škody. Firma ma dostęp do doskonale wyposażonego zaplecza projektowo-konstruktorskiego i korzysta z nowoczesnej technologii, dzięki czemu uchodzi za coraz silniejszego konkurenta innych producentów z branży. Jest również członkiem amerykańskiej grupy Cycle Source Group. Aktualnie marka jest zarejestrowana w 29 państwach całego świata, a jedynym działającym w Polsce dystrybutorem produktów Kellys jest Kelly’s Sp. z o.o.

Wśród ubrań sportowych firmy można znaleźć między innymi rękawiczki rowerowe, plecaki rowerowe, kurtki termiczne czy kaski rowerowe dostępne między innymi w modelach: Rave, Daze, Dynamic, Blaze, Razor, Jumper i Acey.

Rowery Kellys są dostosowane do różnorodnych potrzeb, a więc dla wymagających sportowców-zawodowców, ambitnych kolarzy lubiących długodystansowe trasy oraz pozostałych, ceniących komfort i bezpieczeństwo na drodze w mieście. W ofercie dostępne są zarówno modele szosowe, jak i górskie (Kellys MTB) dzielące się na rowery downhillowe, enduro, trailowe i przeznaczone do dirt jumpingu. Od niedawna Kellys produkuje też rowery elektryczne w wersji z pełnym lub częściowym zawieszeniem.