Kind Shock

Kind Shock – amerykańska marka z siedzibą w Lake Forest w Kalifornii, zajmująca się produkcją części oraz akcesoriów rowerowych. Firma posiada także dwie fabryki w Chinach i jedną na Tajwanie. Dystrybucją produktów Kind Shock w Polsce zajmuje się firma 7Anna. Motto marki brzmi: „Down to earth”, z czego można wywnioskować, że Kind Shock stawia na praktyczne, solidne produkty, które sprawdzą się w rzeczywistości.

Sztyce Kind Shock cieszą się sporą popularnością i mogą z powodzeniem konkurować z pozostałymi produktami liczącymi się na rynku. Seria Kind Shock Lev prędko zdobyła grono zwolenników z całego świata. Wszystkie modele są wykonane z aluminium i poddane eloksalacji, dzięki czemu pozostają odporne na korozję. Przemyślana konstrukcja pozwala na długotrwałe użytkowanie, a same sztyce są bardzo łatwe w montażu i obsłudze.

Wspornik kierownicy Kind Shock Lev SI to nieco tańsza wersja modelu Lev Integrated. Zakres skoku wynosi od 100 mm do 150 mm, co pozwala na dopasowanie produktu w zależności od sylwetki, preferencji i indywidualnego stylu jazdy danej osoby. Sztyca jest sterowana za pomocą manetki na kierownicę z wewnętrznym prowadzeniem przewodu. Na uwagę zasługują również regulowane jarzmo, hydrauliczny kartridż oraz zerowy offset.