Knog

Knog – australijski producent akcesoriów rowerowych, najbardziej znany z funkcjonalnych klaksonów oraz oświetlenia rowerowego. Marka została założona w 2002 roku w Melbourne przez Hugo Davidsona i Mala McKechnie’go. Produkty Knog cieszą się uznaniem na całym świecie, co potwierdzają liczne nagrody zdobyte podczas targów rowerowych w kategoriach tekstyliów, dzwonków i najlepszej firmy wytwarzającej akcesoria rowerowe. Celem marki jest tworzenie innowacyjnych produktów, które zachęcą ludzi do podejmowania większej aktywności sportowej.
Jednym z najsłynniejszych dzwonków Knog jest dzwonek Knog Oi. To elegancki, a przy tym dyskretny klakson – po zamontowaniu jest niemal niewidoczny. Cechuje się czystym i donośnym dźwiękiem, który skutecznie zwraca uwagę innych uczestników ruchu drogowego. Cały zestaw dzwonka rowerowego Knog Oi jest wyposażony we wszystkie niezbędne do montażu elementy, takie jak taśma antypoślizgowa, klucz imbusowy i nakładka zmniejszająca oraz instrukcję, co przekłada się na łatwą i szybką instalację.

Lampki rowerowe Knog od lat rozjaśniają drogę fanom kolarstwa na całym świecie. Sztandarowym przykładem sprawnego produktu jest zestaw lampek Knog Plus dostosowany do przedniego lub tylnego montażu, dzięki specjalnym mocowaniom magnetycznym. Ten komplet świeci z maksymalną mocą 40 lumenów (lampka przednia) i 20 lumenów (lampka tylna). Obie lampki posiadają aż 5 możliwych trybów zależnych od indywidualnych upodobań każdej osoby. Warto zwrócić uwagę na tryb Eco Flash, podczas którego lampki świecą nieprzerwanie przez 40 godzin, jeśli są naładowane do 100%. Obudowy lampek Knog są wodoodporne, a więc nadają się także do jazdy w deszczu. Ładowanie lampek przebiega przez system USB i nie wymaga użycia kabla. Pełny czas ładowania baterii wynosi 4 godziny.