Mactronic

Mactronic – polska marka specjalizująca się w produkcji latarek różnego przeznaczenia, także oświetlenia rowerowego. Firma została założona przez Czesława Mocka w 1989 roku we Wrocławiu. Przez pierwsze lata istnienia koncentrowała się wyłącznie na tworzeniu latarek domowych, ale z czasem znacząco poszerzyła zakres sprzedawanych towarów. Produkty Mactronic cieszą się dużą popularnością w branży – ze względu na solidny i niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach, marka należy do najczęściej wybieranych pośród służb specjalnych, jednostek wojskowych, policjantów, strażaków, a także mechaników. W ciągu 30 lat działalności firma zdobyła pozycję niekwestionowanego lidera rynku w Polsce i stała się jednym z największych europejskich producentów tego typu sprzętu. W bogatej ofercie znajduje się obecnie ponad 500 modeli przynależnych do jednej z kilku kategorii (oświetlenie domowe, taktyczne, ratownicze, przemysłowe, outdoorowe oraz rowerowe).

Lampki rowerowe Mactronic można kupić w zestawie (przednie i tylne) lub oddzielnie. Zamiast żarówek wyposażone są w nowoczesne, wydajne diody LED. Lampki przednie świecą na biało, ponieważ twórcy wyszli ze słusznego założenia, że ten kolor najmniej męczy wzrok. Kompaktowa konstrukcja i przemyślany design sprawiają, że akcesoria nie rozpraszają podczas jazdy. Modele dzielą się na te zasilane akumulatorem oraz klasycznymi bateriami.

Hasłem przewodnim marki jest maksyma Light Is Our Passion (Światło to nasza pasja), gdyż każda latarka powstaje z wielkim zaangażowaniem i precyzją. Dodatkowo Mactronic nie boi się sięgać po innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zagraniczna dystrybucja produktów obejmuje większość krajów członkowskich Unii Europejskiej, a także państwa znacznie oddalone od Polski, na przykład RPA, Malezję czy Nową Kaledonię.