Novatec

Novatec – tajwański producent piast oraz kół rowerowych powstały w 1989 roku, będący podwykonawcą firmy Joy Industrial Co. LTD. Wszystkie części są w całości produkowane na Tajwanie, a największa fabryka znajduje się w mieście Taichung. Dystrybucja obejmuje część krajów położonych w Azji, Europie oraz Ameryce Północnej. Firma przykłada szczególną uwagę do najmniejszych detali, czym zaskarbiła sobie wielu klientów. W skład asortymentu wchodzą głównie części do rowerów MTB, a najpopularniejszymi wyrobami marki są piasty rowerowe Novatec.

Piasty Novatec wyróżniają się wśród konkurencyjnych produktów niską wagą oraz wysoką wytrzymałością. Każda piasta Novatec powstaje w nowoczesnych warunkach, a nad jej projektem i konstrukcją czuwa grupa wysoko wykwalifikowanych pracowników. Piasty szosowe Novatec posiadają szerokie grono zwolenników zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Wyjątkową lekkością wśród kół dostępnych na rynku cechują się również koła Novatec, dzięki połączeniu aluminium oraz karbonu. Najbardziej znane koła marki to Flow Trail 29, Dragon 29 i Diablo 29. Zarówno koła, jak i piasty Novatec zostały nagrodzone symbolem SOE kolejno w 2000, 2004 i 2005 roku.

Firma z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, rozszerzając swoją działalność na nowe kraje i nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami, żeby zmaksymalizować zadowolenie kolarzy i ustanowić nowe standardy w branży.