Nutrend

Nutrend – to czeski producent odżywek, suplementów diety i środków spożywczych dla sportowców.

Historia marki

Firma powstała w 1993 roku i posiada siedzibę w Ołomuńcu w Czechach. Nutrend kładzie nacisk na najwyższą jakość stosowanych składników, co przekłada się na skuteczność produktów, która jest ważna ze względu na skierowanie produktów firmy także do osób trenujących wyczynowo. Partnerami wykorzystującymi produkty Nutrend są m.in. Polski Związek Wioślarstwa oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cieszy się także popularnością wśród zawodowych sportowców uprawiających sporty jak: kolarstwo (gdzie od lat używane są w profesjonalnym peletonie), bieganie, triathlon, biatlon czy narciarstwo biegowe.

Produkty marki

Nutrend posiada w swojej ofercie 3 główne rodziny produktów skierowane dla osób wykonujących inne aktywności fizyczne:
• Active Lifestyle – dla osób aktywnych nieuprawiających wyczynowo sportu. Produkty jak: spalacze tłuszczów, witaminy, zastępcze posiłki, napoje i batony.
• Bodybuilding – dla osób trenujących sporty siłowe jak kulturystyka i sporty walki. Produkty jak: mass gainery, odżywki białkowe, kreatyny, aminokwasy BCAA.
• Endurance – dla osób trenujących sporty wytrzymałościowe jak kolarstwo, triathlon i bieganie. Produkty jak: napoje izotoniczne, BCAA, produkty wspierające regenerację, żele energetyczne i batoniki.