Oakley

Oakley – to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i projektowaniem produktów z pogranicza sportu i mody. Posiada siedzibę w Lake Forest w Kalifornii (USA) i obecnie należy do włoskiej firmy Luxottica.

Historia marki

Firma założona została przez Jamesa Jannarda w 1975 roku. Jej pierwszym produktem były rączki motocyklowe wykonane ze specjalnego materiału nazywanego „Unobtainium”, który przyniósł firmie sukces i jest stosowany do dziś jako element m.in. wykończenia okularów. W późniejszych latach firma poszerzała asortyment, w tym o gogle ze słynną oprawą O-Frame. W 2006 roku firma kupiła Oliver peoples Group – innego producenta okularów. Rok później, w 2007 roku firma Oakley została kupiona przez firmę Luxottica, do której należą m.in. Ray-ban, Persol i Vogue. Produkty Oakley wykorzystywane są zarówno przez amatorów jak i zawodowców, których często sponsoruje.

Produkty marki

Jednym z najbardziej znanych i najszerszą grupą produktów Oakley są okulary, w tym sportowe i rowerowe. Zapewniły one marce rozpoznawalność, a ich wysoka klasa i wykorzystanie najnowocześniejszych technologii wpływa na wykorzystywanie ich przez zawodowych sportowców, w tym w profesjonalnym peletonie kolarskim, gdzie poza wysoką jakością są także jedną z marek wyznaczających styl w kolarstwie szosowym. Poza nimi pod tą marką produkuje się także: buty, gogle, kaski, plecaki, narty, snowboardy, odzież i akcesoria.