VDO

VDO – to niemiecka marka Continental Automotive produkująca samochodową elektronikę i mechatronikę. Posiada dział VDO Cyclecomputing zajmujący się produkcją liczników rowerowych.

Charakterystyka marki

VDO założył Adolf Schindling w 1929 we Frankfurcie nad Menem w Niemczech z połączenia firm DEUTA GmbH i OTA Apparate GmbH. Skrót VDO określa połączenie tych dwóch firm. W 1991 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez konglomerat Mannesmann, które w 1999 roku zostało przejęte przez Vodafone. W wyniku tego VDO zostało wystawione na sprzedaż i zostało zakupione w 2000 roku przez firmę Siemens AG, która dalej sprzedała VDO firmie Continental w 2007 roku.

Sam dział VDO Cyclecomputing został wykupiony w maju 1999 roku przez nowo powstałą firmę Cycle Parts GmbH.

Produkty

Rowerowe produkty marki to przede wszystkim liczniki rowerowe VDO. Ich gama obejmuje zarówno najprostsze liczniki z podstawowymi funkcjami, jak i bardziej zaawansowane komputerki wyposażone w GPS i łączące się ze smartfonem, na którym zainstalowano dedykowaną stworzoną przez VDO aplikację. Poza samymi licznikami oferowane przez firmę są także akcesoria do nich i sensory, a także oświetlenie rowerowe.