Kominiarka rowerowa

Kominiarka rowerowa – to odzieżowe akcesorium rowerowe przeznaczone do zapewnienia komfortu termicznego głowy i szyi w chłodne dni.

Charakterystyka kominiarek rowerowych

Kominiarki używane do jazdy na rowerze to zwykle kominiarki termoaktywne – wykonywane z materiałów termoaktywnych odprowadzających wilgoć powstającą przy skórze na zewnątrz kominiarki, zapewniających przy tym komfort termiczny. Czasem wykonywane są z fragmentów z różnych tkanin o innych właściwościach, tak by umożliwić oddychanie, odprowadzanie wilgoci lub ochronę przed wiatrem z najbardziej wymagającej tego strony. W związku z tym często posiadają otwory lub część wykonaną z innego materiału z przodu w okolicy ust i nosa, ułatwiając oddychanie, a także fragmenty z tkanin typu windstopper.

Zastosowanie

Kominiarki na rower znajdują zastosowanie w najzimniejsze dni w okresie jesiennym i zimowym do ochrony przed zimnym powietrzem oraz wiatrem, gdy nie wystarcza sama czapka i chusta noszona na szyję. Założona kominiarka pod kask zapewnia wygodę, jednocześnie nie utrudniając w żaden sposób założenia kasku.