Rower cargo

Rower cargo – dwu lub trzykołowy pojazd z gatunku transportowych. Pierwsze konstrukcje tego typu występowały już przed wojną. Rowery tego typu nazywane są bakfiets. Nazwa ta pochodzi z języka holenderskiego i jest połączeniem słów skrzynia (bak) i rower (fiets).

Zastosowanie roweru typu cargo

Rower cargo jak każdy inny służy do transportu. Z tym że w tym przypadku oprócz przetransportowania własnej osoby można zabrać także większy bagaż wynoszący nawet 100 kilogramów a w niektórych przypadkach i większy. Cargo rower jest w stanie przewieźć meble, sprzęt rtv i agd, materiały budowlane, produkty spożywcze, a także innych ludzi. Służy jako rower transportowy. Często wykorzystywany jest przez kurierów.

Budowa roweru cargo

Rowery cargo posiadają dwa lub trzy koła. Ich przód posiada zwykłą ramę wyposażoną w dość dużą skrzynię. W zależności od typu modelu skrzynia posiada jedno lub dwa koła. Trzykołowe modele posiadają jedno skrętne przednie koło. Mimo wszystko nauka jazdy na tym pojeździe nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Cena roweru cargo

Rower towarowy typu cargo można zakupić już od około 3500 złotych. W takiej cenie rower można zamówić w polskim warsztacie. Zakup gotowego i atestowanego pojazdu od polskich dystrybutorów to już wydatek rzędu 5 tysięcy złotych. Ceny te są oczywiście cenami bazowymi. Rower można dostosować pod siebie i dowolnie wzbogacać. Konstrukcje zawierające wychylne zawieszenie, elektryczne wspomaganie czy też inne dodatki mogą kosztować nawet i 10 tysięcy złotych.