Technologia In Mold

Technologia In Mold – to stosowana podczas produkcji kasków rowerowych technologia łączenia warstw skorupy kasku polegająca na wstrzyknięciu części wewnętrznej w twardą zewnętrzną skorupę.

Budowa i działanie

Kask rowerowy In Mold podobnie jak kaski w technologii Out Mold składa się z zewnętrznej twardej skorupy z tworzywa sztucznego i części wewnętrznej z pianki (zazwyczaj polistyren) absorbującej uderzenia. Technologia In Mold polega na trwałym połączeniu obu warstw kasku w procesie produkcyjnym bez użycia kleju stosowanego w przypadku out mold. Podczas produkcji część wewnętrzna z pianki wstrzykiwana jest i formowana wewnątrz skorupy zewnętrznej, dzięki czemu tworzą one finalnie jedną całość.

Zalety i zastosowanie

Technologia ta jest już praktycznie standardem w produkcji kasków rowerowych i wykorzystywana jest w modelach w każdym przedziale cenowym. Jej głównymi zaletami są ograniczenie masy przez brak stosowania kleju łączącego warstwy i zwiększona wytrzymałość. Brak klejenia eliminuje także możliwość odklejenia warstwy zewnętrznej, na co podatne są kaski w technologii out mold.