Testy oświetlenia i pulsometru

Prox Przód Dual Power 2 X Cree Xml-T6

Prox dual power 2x cree oświetlenie rowerowe

 

Udany zakup lampki potwierdzam wieloma testami, wymiary lampki są naprawdę niewielkie większy jest akumulator:) testując w nocy lampkę Prox Dual Power 2x Cree zauważyłem jedyny jak na razie mankament to wskaźnik naładowania baterii za mocno świeci ale to już moje odczucie😁 w każdym bądź razie jestem zadowolony z zakupu. Naładowany akumulator trzyma naprawdę długo.

Cena to 136 złotych z przesyłką co i tak było obniżką z 180 złotych i trafnym zakupem.

Podsumowując

Lampka przeszła moje oczekiwania wreszcie w nocy widać drogę bezpieczeństwo najważniejsze diody rzeczywiście świecą mocno akumulatory trzymają długo 2 tydzień po kilkanaście minut używania co prawda na 100% mocy trochę tylko jeździłem ale i tak 50% zostało jeszcze akumulatorów.Najwyższa moc świecenia czyli 100% świetnie sprawdzi się w lesie i na bezdrożach. Zakup udany i godny polecenia. Latarki innych firm w podobnej cenie nawet się nie umywają mocą i jakością oświetlenia testowałem moc ok 300-500 lumenów (cena 150-250 zł) przy Prox Dual Power 2 X Cree Xml-T6 1600 lumenów jest różnica.

Po dłuższym testowaniu (już ok pół roku codziennej eksploatacji) nie zauważyłem żadnych wad produktu. Ciężko powiedzieć czy to wada ale przy przerwie kilku dniowej i braku używania lampki, podczas podłączenia jej stan naładowania wskazuje ze jest rozładowana ( a była naładowana), wystarczy ja załączyć i odłączyć przewód i ponownie podłączyć przewód wtedy stan naładowania jest poprawny. Może to spowodowane jest tym że jak nie używam jej to porostu odłączam kabel i akumulator jak jest zimno tak reaguje, gdy testowałem bez odłączania kabla nic takiego nie miało miejsca, tylko ze lampka szybciej się rozładowywała. To naprawdę nie znacznie no chyba ze ktoś planuje długa podroż to należny naładować ją wcześniej na 100%. Na zdjęciach są widoczne moje 2 latarki (ok 70 lumenów sztuka) których używałem wcześniej dość długo i żałuje ze tak zwlekałem z ich zmiana. Służą jedynie awaryjnie i nie używałem ich podczas zdjęć testowych poniżej.

Zdjęcia autentyczne które wykonałem.

06.04.2018

Dodany wpis 16.05.2018

Testy kolejne potwierdzają że lampka Prox Dual Power 2 X Cree Xml-T6 warta jest swojej ceny bez problemu wytrzymuje jazdę w trudnych warunkach, teren, błoto, deszcz a akumulator trzyma długo mam tylko nadzieję że te 500 cykli ładowania to minimum. 😁


Pulsometr Crivit IAN 47584 z pasem na klatkę piersiową

Testuje już ok półtora roku po za wymianą baterii i czasami(bardzo rzadko) zdarzały się małe zawieszenia pomiaru podczas jazdy na rowerze (możliwe że za daleko od siebie były elementy) , podczas biegu tego nie doświadczyłem, polecam naprawdę za tą cenę ok 50 zł warto jako pierwszy pulsometr zaopatrzyć się w produkt od Crivit-a. Dodatkowo świetnie sprawdza się jako zegarek i stoper więc wielofunkcyjność jest tu bardzo dużym plusem.

Dane:

Bezprzewodowe, cyfrowo kodowane przesyłanie częstotliwości uderzeń serca z paska na piersi do zegarka.

Wyświetlacz LC z możliwością dodatkowego włączenia podświetlenia ( przydaje się dość często wieczorami)

Trening progu tętna z timerem i alarmem, z indywidualnie ustawionymi strefami wyczynowymi.

Pomiar aktualnego, średniego i maksymalnego tętna i alarmem maksymalnego pulsu.

Obliczanie BMI i wskaźnik zużycia kalorii, spalania tłuszczu i poziomu fitness.

Stoper 1/100 sekundy z 99 zaokrąglonymi czasami.

Wskaźnik godziny, kalendarz, budzik i sygnał godzinowy.

Pasek zegarka wodoszczelny do 3 bar

Z paskiem na klatkę piersiową, uchwytem na rower i bateriami.

Obecnie 12.03.2018 zauważyłem nowszą wersje tego pulsometru jednak już za 79 złotych inny wygląd i może bardziej czytelny wyświetlacz, nie testowałem ale myślę ze bym się nie pomylił wybierając nowsza wersję. Czytając szybko info na pudełku producenta nie zauważyłem nic nowego (żadnych nowych funkcji) aczkolwiek mogę się mylić.

Brak łączności przez bluetooth jest niewątpliwie minusem ale za tą cenę nie można kręcić nosem:). Dla osób które potrzebują tej opcji polecam zakup innego pulsometru zakres cenowy zaczynać się będzie od ok 200 złotych w górę, wkrótce dodam informację na ten temat.

Podsumowując

W niskich temperaturach sprawdzał się świetnie co prawda czujniki temperatury były by dodatkiem świetnym ale w takiej cenie to naprawdę pulsometr godny polecenia.

Wodoszczelność urządzenia na dobrym poziomie podczas pływania sprawdzał się dobrze i działa nadal.