Cyklokarpaty

Cyklokarpaty – to wydarzenie sportowe obejmujące cykl wyścigów na obszarze województwa podkarpackiego i małopolskiego. Pierwsze zawody rozpoczynają się w kwietniu, natomiast ostatnie mają miejsce w październiku. Zawodnicy mogą uczestniczyć we wszystkich startach lub wziąć udział w dowolnej liczbie wyścigów.

W trakcie całego cyklu na zawodników czekają trasy o zróżnicowanej formie trudności i urozmaiconym ukształtowaniu terenu. W formule MTB maratonu sprawdzą swoją formę zawodnicy doświadczeni w jeździe po górskich ścieżkach. Natomiast zawody rowerowe w terenie bardziej płaskim, tzw. rajdy szosowe będą charakteryzowały się mniejszą zmianą nachyleń terenu, czyli będą mniej wymagające fizycznie. Urozmaicony poziom tras cyklu wyścigów pozwala na wzięcie udziału bardzo doświadczonym sportowcom, jak również osobom rozpoczynającym swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej.

Historia powstania sięga roku 2008 i od tamtej pory maraton rowerowy rozwija się pod względem technicznym i organizacyjnym. Na uczestników w trakcie zawodów czekają stacje bufetowe, gdzie dostępne są napoje oraz owoce. Trasa jest całkowicie oznakowana, a nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników czuwają przeszkolone służby organizacyjne i medyczne. Czasy zliczane są elektronicznie, a wynik wysyłany jest SMS-em po zakończonym wyścigu. Na mecie czeka medal wraz z posiłkiem regeneracyjnym. Dla najlepszych zawodników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zawody rowerowe posiadają świetną obsługę techniczną. Jeżeli rower ulegnie uszkodzeniu, możesz liczyć na wsparcie serwisu technicznego i transport busem do miasta.