Night biking

Night biking – to określenie na jazdę rowerem nocą o charakterze zarówno indywidualnym, grupowym, jak i zorganizowanego wydarzenia.

Wydarzenia Night Biking

Takim określeniem nazywane są wydarzenia, jak Night Biking Jaworzno lub Night Biking Katowice organizowane co jakiś czas w wymienionych miastach. Ich idea polega na wspólnym spokojnym przejeździe rowerzystów przez miejskie trasy. Wydarzenia tego typu nie mają charakteru wyścigu, a trasy nie są wymagające, dzięki czemu każdy ma możliwość wzięcia w nich udziału.

Wyposażenie do bight bikingu

Poza samym rowerem najistotniejszym elementem wyposażenia podczas jazdy nocą jest dobre oświetlenie roweru. Zgodnie z prawem rower po zmroku musi być wyposażony w przednie światło o żółtej lub białej barwie i tylne o barwie czerwonej (w tym tylne odblaskowe). Większa ilość odblasków i jasny ubiór znacznie poprawia widoczność rowerzysty. Poza widocznością przednie lampki wpływają także na oświetlenie drogi, w związku z czym powinny być one dostosowane do warunków na trasie, gdzie szczególnie mocne oświetlenie przydaje się podczas jazdy w terenie.